понеділок, 31 травня 2010 р.

10 звичок, що призводять до бідності.


1. Відчуття жалю по відношенню до себе.

     Налаштовані на бідність люди жаліють себе і вважають, що бути багатим їм не дано долею. Хтось жаліє себе за те, що народилася жінкою (тому що у чоловіків більше можливостей), хтось жаліє себе за повну фігуру (тому що стрункі люди отримують кращі робочі місця), хтось оплакує свій ріст, національність, колір шкіри, релігію предків, деякі люди жаліють себе за те, що досі не вийшли заміж і не одружилися, інші навпаки, або через штамп про розлучення, молоді бачать джерело проблем в недосвідченості, літні – в своєму віці.
     Як ви думаєте, якщо людина жаліє себе із-за якогось неважливого факту і цілими днями фокусується на ньому, як поступатимуть оточуючі?
     Жаліти себе – це прекрасний спосіб знайти багатотонний якір, який зупинить вас на дорозі особистого розвитку і забезпечить вічну бідність. Жаліти себе – це найкращий метод пошуку низькооплачуваної роботи і жалюгідного існування.

2. Жадність.

     Постійний пошук цінника з написом «Знижка» і магазину з транспарантом «Розпродаж», небажання платити за хорошу освіту своїх дітей (тому що вам ніхто не допомагав), прагнення змусити співробітників власної фірми працювати якомога більше за як можна менші гроші – ось вірні ознаки того, що друга звичка бідних людей у вас вже є.
Прагнення до тотальної економії – не ознака мудрості, а індикатор того, що ви маєте дисбаланс доходів і витрат і підходите до його вирішення невірно.
Запрограмована на багатство людина готова платити за речі їх реальну вартість і щедро винагороджувати працю своїх помічників – і того ж чекає від інших.

3. Заняття справами, які ви ненавидите.

     Хтось ненавидить мити посуд, але ніхто не хоче допомогти йому. Хтось терпіти не може гуляти з собакою, але лінується побудувати їй вольєр. Хтось шаленіє від необхідності складати квартальний звіт, але ніхто інший не в змозі це зробити.
     Усі ці люди готові до невдач і бідності – причиною тому відчуття, які у них викликає необхідність робити неприємні справи. Ключ до порятунку від цієї звички бідної людини – робити не те, що потрібно, а то, що викликає найбільше задоволення. Лише у цій галузі ви досягнете прекрасних результатів!

4. Вимір успіху грошима.
     Бідна людина упевнена, що лише володіння певною сумою грошей здатне принести йому радість. Лише певна сума на рахунку  може дарувати можливість відчути щастя завдяки дизайнерському одягу, красивому особняку, подорожам, незалежності від дружини або батьків, чи звільненню від роботи.
     Але практика показує, що щастя так і не приходить.
     Успішна людина міряє щастя в одиницях, значиміших, ніж долари, рублі або юані. У чому саме – кожен вирішує для себе.

5. Витрата більшої кількості грошей, аніж можна собі дозволити.

     Кредитні картки і послужливі співробітники банків з радістю допоможуть вам виявитися в борговій ямі.
     Адже людина, що не бажає стати успішним, не хоче зрозуміти різницю між корисним кредитом, узятим на розвиток власного бізнесу, і згубною позикою на купівлю розкішної іномарки або величезного особняка.

6. Вибір миттєвої вигоди.
     Бажання отримати відразу і по максимуму – одвічна властивість бідних людей. Вони не здатні зрозуміти те, що, влаштовуючись на посаду з середньою зарплатою в солідну компанію, можна через декілька років мати значно більше, ніж якщо звертати увагу лише на те, скільки ви отримаєте через місяць.
     Готові до невдач студенти говорять про те, що інститут лише забирає у них час, який можна було витратити на «збивання баришів».

7. Пхимкання.

     Життя важке? Просто жахлива? Довкруги дискримінація, корупція, хамство, кримінал – вам, нормальній людині, немає дороги до успіху?
     Зі всім цим погодиться кожен потенційний невдаха.
     Вакцина від цієї звички – креативність. Знаходите унікальні можливості боротися з пороками зовнішнього середовища, виходите переможцем із спочатку невигідної для вас ситуації!

8. Порівнювання себе з іншими.

     Хтось думає, що він кращий від своїх однокласників, тому що єдиний закінчив восьмий клас на «відмінно». Хтось упевнений, що він гірший за всіх своїх друзів, тому що єдиний не працює. Хтось зневажає свого друга, тому що в того ще немає Лексуса, який вчора придбав знайомий митник. А хтось хоче задушити свою подружку, тому що в тієї більше залицяльників.
     У всіх цих людей прекрасно розвинена восьма звичка невдахи – прагнення порівнювати себе з іншими. Подумайте, чи потрібна ця звичка вам чи краще не допускати того, щоб зовнішній світ захопив контроль над внутрішнім?

9. Вимірювання багатства грошима.

     Насправді багаті люди не лише розірвали зв'язок між щастям і грошовими знаками (позбавившись від четвертої звички бідняків), але і перекреслили знак рівності між розміром рахунку і поняттям багатства.
     Справжнє багатство – це уміння залучати гроші, створювати їх на порожньому місці, організовувати новий вигляд бізнесу – і тоді вам не страшні ні податкові з ген. прокуратурами, ні пограбування або викрадені номери кредиток. По-справжньому успішна людина не залежить від об'ємів власного мішка із золотом.

10. Ізолювання себе від власної сім'ї.

      Прекрасні невдахи виходять з тих, хто відчужується від власної сім'ї, пояснюючи це небажанням її членів підтримати його в скрутну хвилину, позичити грошей, зрозуміти, розділити переконання тощо. Вони не розуміють, що сім'я – це прекрасне джерело внутрішньої підтримки, до якого можна звернутися, коли у всіх решту сферах життя більше нічого не залишилося. Лише кохання близьких може допомогти піднятися з колін, коли не залишається жодної надії – і тоді досягається дійсна велич.
     Головне не плутати економію і жадібність, пошукати де дешевше ціна на повсякденний товар, що НЕ поступається за якістю і навіть одягнутися в секунд-хенді (для повсякденних потреб, звичайно, а не купувати там діловий костюм і вечірнє плаття !!!) нормально. До речі, речі з європейських стоків в рази міцніші і якісніші ніж китайське «новйо» і крім того якщо секонд – не обов'язкове ношене – бувають і речі з ярликами.
А Ви  як думаєте???

3 коментарі:

 1. Добре написано!
  Тепер справа за малим - позбутися цих звичок.
  Дякую!

  ВідповістиВидалити
 2. Ще одна звичка - мало заробляти??? :)))))

  ВідповістиВидалити
 3. Ну це не звичка, а скоріше набуті властивості пересічного жителя нашої держави. ;-)))

  ВідповістиВидалити