понеділок, 24 травня 2010 р.

Виставка відбулась...

Виставка відбулась – результати невтішні!

       Очевидно, що в Україні така форма спілкування підприємств-виробників чи їхніх дистриб’юторів із своїми потенційними клієнтами себе вичерпує.
      У чому причини?
      На мій погляд їх декілька і наведу нижче головні з них:
       – по-перше – одноманітність виставок у виставкових центроах практично усіх вітчизняних міст, що призводить до постійного одноманітного перегляду типових стендів експонентів. Організатори правлять достатньо високі ціни за виставкову площу й на цьому їх участь закінчується. Не ведеться робота з урізноманітнення форм спілкування відвідувачів з учасникакми, економитьтся на рекламі. До останнього моменту, навіть на сайті організатора неможливо побачити список учасників тощо. Якщо до того додати, що Мінпромполітики під егідою якого мали б промодитися такі виставки і про що декларують практично усі організатори  суттєвої допомоги не їм надає, а якщо й надає то мінімальну то звідси робблю висновок, що виставка потрібна у першу чергу її організаторам для заробляння засобів для існування і утримання власне виставкових комплексів і персоналу при них, а інтереси усіх інших учасників відносяться на другий план.
      – по-друге – катастрофічно зменшилася, навіть порівняно з минулим роком, кількість реальних виробників нових товарів та послуг, які можуть чимось зацікавити потенційного споживача. Можна, звичайно, списати усе на такзвану світову економічну кризу, але чому тоді є що показувати наприклад польським чи російським виробникам??? Питання наразі залишу відкритим, може хто захоче відповісти у коментарях, то з задоволенням почитаю і узагальню відповіді у наступній замітці.
      – по-третє – чи не дивує Вас шановні читачі кількість одинакових за складом експонентів і відвідувачів виставок по Україні. Профільні у машинобудівній та металургійній галузі Львів (?), Київ, Донецьк, Запоріжжя і знову Київ і усі вони з кінця лютого до початку червня – тобто практично за три місяці. То це що ж у нас є стільки нових виробів чи запропонованих нам технологічних інновацій зарубіжними постачальниками, що ми не можемо показати їх усіх на одній великій виставці наприклад цьогоріч у Донецьку, а на наступний рік у Вінниці і таким чином кожного року зіброти великий представницький форум у кожному з промислово розвинених регіонів України по черзі. І раз на рік точно було б що показати і за рахунок гарної організації можна було б залучити й провідні світові фірми, а не задовільнятись послугами посередників, часом навіть й не  дуже фахових.
      І ще, наостаток, хоч цим проблема не вичерпуються і думаю кожен з вас шановні читачі має що сказати, А скажіть но мені чому б не запрошувати на виставки перших осіб підприємств, які мають право голосу і можуть щось вирішувати на відміну від менеджерів які стоять на стендах і (після фуршету) практично в стані сказати відвідувачеві лише завчену фразу про те, що його пропозиціїї ОБОВ’ЯЗКОВО (?) будуть передані тим хто може  прийняти рішення з чи то розміщення реклами чи то з вирішення іншої проблеми комерційного характеру.
       І скільки угод заключається на виставках в Україні порівняно з, наприклад, тією ж Росією?
Пора міняти й форми й зміст таких заходів. Я так думаю, А ВИ???

3 коментарі:

 1. Насколько я помню по своему опыту работы в Киевской торгово-промышленной палате участие в выставках в нашей стране в первую очередь рассматривается руководителями наших отечественных предприятий как дань традиции (если за границей так делают, то и мы будем так делать). И большинство руководителей видят в них больше рекламно0пиарный инструмент, нежели инструмент заключения сделок.
  Поэтому на выставках и бывает мало руководителей и топ-менджеров.

  ВідповістиВидалити
 2. Зараз так, але ще кілька років тому було дещо по іншому. Зараз реклама таким чином не є ефективною, а з появою безмежних можливостей інтернету мабуть скоро зовсім втратить актуальність

  ВідповістиВидалити
 3. Аналогічні результати й після ВИСТАВОК ПАТОН ЕКСПО-2010. Це змушує шукати нові форми спілкування.

  ВідповістиВидалити