четвер, 12 квітня 2012 р.

Львів святкує Великдень

    Великодні свята у Львові відзначатимуть традиційно – низкою заходів та народних забав, що відбуватимуться у різних куточках міста. Попри вкрай мінімальне фінансування, організатори сподіваються, що все вдасться. 
      Про це повідомили організатори – працівниця Шевченківського гаю Надія Дзвоник, голова ГО «Етновир» Андрій Сидор та начальник управління культури Львівської міськради Андрій Вороновський.
    На Великдень у Львові відбуватиметься «Велика гаївка» у Шевченківському гаю та II Фестиваль писанок.
     Цьогоріч на заходи до Великодня у міському бюджеті виділили лише 15 тис. грн і всіх їх скерували на «Велику гаївку». Спонсорських коштів акумулювати також не вдалося – Шевченківський гай усе робить своїми силами. Сума невелика, виплатять її наступного року, а робити все треба вже. Вдалося зробити все на рівні лише завдяки тому, що Великдень у Гаю святкують не перший рік, є напрацьовані контакти і співаки та організатори атракцій погодилися виступити безкоштовно – просто, аби підтримати традицію. Сподіватимемось, що проблема із фінансуванням не стане системною, що вона вирішиться, і звичай проводити Великодні свята у Шевченківському гаю не деградує до провінційного рівня, а розвиватиметься.
      II Фестиваль писанок має на меті прикрасити місто до Великодня, для цього вул. Галицьку перетворять на цех по розписуванню писанок, де розмалювати своє великоднє яйце зможе кожен бажаючий. Потім писанки розвішають на дерева біля пам’ятника королю Данилу. Також на вул. Галицькій буде встановлено на час свят величезну писанку, яку розмальовуватимуть студенти і викладачі ЛНАМ і яка потім на День незалежності представлятиме Львівщину у Києві на Параді вишиванок.


Програма заходів на Великодні свята у Львові

15-17 квітня – фестини «Велика гаївка» у музеї-сканзені Шевченківський гай
Діятимуть три галявини: велика «Біля церкви», «Дівоча галявина» та дитяча – «Вербові котики».

Велика галявина «Біля церкви»

15-16 квітня – гаївки, веснянки, забави та розваги, аукціон писанки, виступи фольклорних колективів, виконавців Оксани Мухи, Олександра Божика (скрипаль-фіналіст шоу «Україна має талант!»), Остапа Канаки, Нати Султан, Зірки Колос.

«Дівоча галявина»

16 квітня, 15:00 – молодіжна забава (виступи фольк-гуртів «Барва», «Трояка ружа», «Ойкумена»), традиційні великодні ігри «Котильйоновий вальс», «Хустина», гаївки, конкурс «Писанка для милого» (за найкращу писанку для милого можна буде отримати романтичні призи), традиційні українські танці із фольк-гуртом «Коралі».

«Вербові котики»

15-16 квітня – аніматори для дітей проводитимуть традиційні дитячі великодні забави: «Навбитки», «Котики», гаївки, інтерактивні ігри та конкурси.
На обливаний понеділок (16 квітня) у Шевченківському гаї панночки мають кропити водою на здоров’я львів’ян чоловічої статі. Дикі та некультурні обливання намагатимуться унеможливити.

15 березня – 22 квітня – II Фестиваль писанок у Львові

15 березня – 22 квітня – низка майстер-класів по комерційних та громадських установах Львова з писанкарства, прикрашання вітрин та приміщень до Великодня.

13 квітня (п’ятниця), 14:00-16:00 – на вул. Галицькій відбудеться майстер-клас з розфарбовування писанок. Малюватимуть на пластикових заготовках акриловими фарбами. Потім писанки розвішають на деревах навколо пам’ятника королю Данилу.

13 квітня (п’ятниця) впродовж дня – встановлення і завершальний етап розмальовування диво-писанки (важить 70 кг та розміром 2,6х4м.). Розписуватимуть Львівські художники і студенти Львівської національної академії мистецтв. Орнамент – автентичний розпис візерунком львівського регіону «восьмипелюсткова рожа». Диво-писанка на вул. Галицькій простоїть до 20 квітня.

Немає коментарів:

Дописати коментар